Serdecznie zapraszamy na spotkanie warsztatowe na temat projektów i technologii podnoszących jakość życia seniorów w ramach projektu Akcelerator Innowacji AHA. Warsztaty odbędą się w dniu 15 kwietnia w godz. 9:30-12:00 w Sali Konferencyjnej Nowe Herbewo przy ul. Lubelskiej 29 w Krakowie.
W celu uczestnictwa w spotkaniu należy zarejestrować się, korzystając z formularza zamieszczonego tutaj.
Jakie są cele projektu
Akcelerator Innowacji AHA to projekt, którego głównym celem jest identyfikowanie i wspieranie projektów i technologii „przyjaznych seniorom”. Taki kierunek został nakreślony w działaniu pilotażowym zainicjowanym w ubiegłym roku i był realizowany w ramach Grupy Tematycznej Klastra LifeScience Kraków – Aktywne Zdrowe Życie i Starzenie Się.
Dzięki współpracy wielu interesariuszy możliwe stało się poprawienie jakości komunikacji i koordynacji działań, co w dłuższej perspektywie przełoży się na jakość i trwałość rezultatów małopolskich projektów odpowiadających na potrzeby seniorów.
Drugim celem jest wyłanianie bardziej obiecujących innowacyjnych projektów i technologii z zamiarem zwiększania ich szans na uzyskanie finansowania i wdrożenie lub skalowanie. Nie zapominając o potrzebie integracji i koordynacji w przekroju całego środowiska, chcemy skupić się na drugim celu i konkretnych rezultatach w postaci przetestowanych i wdrożonych innowacyjnych rozwiązań. Zamierzamy to zrobić, wprowadzając w życie proces wyboru i akceleracji projektów i technologii przyjaznych seniorom, koordynowany (monitorowany) w ramach Grupy Tematycznej AHA. Partnerami projektu wspieranego przez EIT Health są Województwo Małopolskie, Jagiellońskie Centrum Innowacji oraz Klaster LifeScience Kraków.
Spotkania w ramach projektu
W pierwszej turze zaplanowaliśmy trzy spotkania:
- Na pierwszym, w dniu 15 kwietnia br., porozmawiamy o założeniach i szczegółowych celach i kalendarzu programu Akceleratora oraz o roli, jaką odgrywać będą włączające się instytucje i eksperci.
- Drugie z zaplanowanych spotkań poświęcone będzie omówieniu potrzeb i zdefiniowaniu wyzwań, dla których będziemy chcieli znaleźć rozwiązania, zapraszając do tego pomysłodawców, innowatorów, startupy i małe przedsiębiorstwa.
- Na trzecie spotkanie zaprosimy również potencjalnych pomysłodawców, aby wspólnie pogłębić zrozumienie i znaczenie zdefiniowanych problemów i wyzwań. To pozwoli od samego początku ukierunkować rozwiązania i zwiększyć ich szanse na realizację.
Serdecznie zapraszamy do udziału.